Szkolenia zrealizowane

Szkolenie w firmach Sommerhuber, WGS, Gast 27-29.04.2009

  26-05-2009
Szkolenie w firmach Sommerhuber, WGS, Gast 27-29.04.2009

W dniach 27-29.04.2009 r austriackie firmy Sommerhuber, WGS i Gast oraz polski przedstawiciel GODKOWIE zorganizowali teoretyczno praktyczne trzydniowe szkolenie w siedzibach firm w urokliwej miejscowości Steyr. Szkolenie miało na celu przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu działalności i oferty każdej z firm. Uczestnicy szkolenia mogli pracować z kaflami firmy Sommerhuber, automatyczną regulacją procesu spalania DFC firmy WGS oraz osprzętem kuchennego firmy Gast. Ponadto nasi goście odbyli wycieczki po każdej fabryce w celu zaznajomienia się z etapami produkcyjnymi.

W szkoleniu uczestniczyło ponad 25 osób, każda z nich otrzymała certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę.

Pierwszym punktem programu była prezentacja dorobku i aktualnej oferty kaflarni Sommerhuber. Uczestnicy szkolenia poznali historię cesarskiej manufaktury, którą ilustrowała bogata ekspozycja różnorodnych pieców i kominków. Poza interesującą ekspozycją muzealną oraz nowoczesnymi rozwiązaniami m.in. z wielkogabarytowych kafli uwagę przyciągały też produkty wellness – ceramiczne leżanki i sauny. Duże zainteresowanie wzbudziło zwiedzanie hal produkcyjnych i zapoznanie się z niektórymi, wypracowanymi przez wieki tradycji tajnikami technologii wytwarzania ceramiki. Najwięcej zaangażowania wymagały jednak nie tyle część poznawcza czy teoretyczna szkolenia, co warsztaty, podczas których podzieleni na grupy uczestnicy szkolenia ćwiczyli poszczególne etapy zastosowania ceramiki w budowie pieca.

Hale produkcyjne wraz z reprezentacyjnym salonem udostępniła też uczestnikom szkolenia firma Gast. Czołowy, austriacki producent pieców kuchennych oraz okuć i drzwiczek podczas zwiedzania zakładu zapoznał naszych gości z ofertą indywidualnie projektowanych kuchni oraz elementów wyposażenia.

Wizytę w Austrii zakończyło szkolenie w firmie WGS – producenta akcesoriów do budowy pieców i kominków: drzwiczek, kratek oraz elektroniki. Krótkiej prezentacji zakładu oraz  produktów podczas części teoretycznej dokonał osobiście właściciel firmy. W części praktycznej szkolenia zgromadzeni w niewielkich grupach uczestnicy własnoręcznie sprawdzali mechanizm manualnej i elektronicznej regulacji procesu spalania z wykorzystaniem przepustnicy powietrza.

Wszyscy wspomniani producenci działają w przyjaznej atmosferze i bliskim sąsiedztwie – to również ważna, choć nie przewidziana w programie lekcja dla polskich firm kominkowych. Oryginalna kuchnia i jak zawsze miły klimat spotkania mamy nadzieję dopełniły pozytywnych wrażeń.


Galeria