Aktualności

Wizyta w salonie Sommerhuber

  14-02-2018
Wizyta w salonie Sommerhuber

2 lutego 2018 firma Sommerhuber zaprosiła reprezentację naszej firmy do swojej siedziby w Steyr w Austrii na Hausmesse, czyli tzw. Dni Otwarte. Sommerhuber  – to jedna z najstarszych firm na świecie, której historia sięga 1491 roku – austriacki lider zajmujący się produkcją kafli ceramicznych.

Kafle Sommerhuber od stuleci są ręcznie produkowane i malowane. Każdemu kominkowi nadają niepowtarzalny charakter. Dumą manufaktury Sommerhuber jest uchwycenie podobieństwa do naturalnych kształtów oraz zastosowanie wyjątkowej powierzchni ceramicznej.

Wizyta w Sommerhuber  była okazją do odwiedzenia urządzonego w firmie muzeum kafli – od tych sprzed kilku stuleci po nowoczesne i inspirujące aranżacje. Ogromne zainteresowanie, jak za każdym razem, wzbudzał dział Welness i Spa.

Niezwykle ważna była także możliwość zobaczenia hali produkcyjnej firmy i zapoznanie się, krok po kroku, z procesem powstawania kafli – ręcznie formowanych i obrabianych. O tajnikach produkcji gościom opowiedział sam Rudolf Christian Sommerhuber – właściciel manufaktury.

Dni otwarte w Sommerhuber to również okazja do spotkania się z przedstawicielami wielu znanych i cenionych firm związanych z branżą kominkową

Dziękujemy za zaproszenie i zachęcamy do przejrzenia galerii :)


Galeria