Aktualności

Relacja z Wels - KOK 24-27 stycznia 2017

  06-02-2017
Relacja z Wels - KOK 24-27 stycznia 2017

Podczas tegorocznych targów zduńskich w Wels - KOK 24-27 stycznia 2017, które są organizowane od 25 lat przez Stowarzyszenie Zdunów Austriackich, postawiono na Polskę witając nas Polska flagą.

Poza tą miłą niespodzianką zorganizowano na czwartek wykłady dla gości z Polski o tematyce:
1. „Tradycyjny piec akumulacyjny jako główny system ogrzewania domu jednorodzinnego” – szansa dla zduna.
2. Czy przyszłością ogrzewania jest tylko prąd ? Pozycja pieca akumulacyjnego.
3. Ogrzewanie całego domu propozycja firmy Hafnertec

Niestety wg naszej oceny obserwując ostatnie kilkanaście lat, w tym roku przybyło do Wels najmniej osób z Polski.

Po wykładach Firma Rath zaprosiła wszystkich polskich gości z Polski na obiad w trakcie którego jak corocznie mogliśmy zdegustować m.in. świeżo upieczony chleb w piecu chlebowym prezentowanym na stoisku.

Poniżej prezentujemy opis stoisk naszych partnerów, którzy prezentowali swoje nowości w ofercie:

Zaczniemy od Firmy Rath, która witała wszystkich gości swoim największym z dotychczasowych stoiskiem z uwagi na świętowanie w tym roku 125 rok istnienia firmy.
W tym roku Firma Rath postawiła na innowacyjne rozwiązania technologiczne.
Na stoisku poza telebimami obok których nie można było przejść obojętnie, znajdowały się tez kapsuły w których każdy z odwiedzających stoisko mógł przenieść się wirtualnie w przyszłość do 2030 roku zakładając specjalne gogle i oglądając film prezentujący jak może wyglądać nasza przyszłość.
Poza tym innowacyjnym przedsięwzięciem na stoisku można było zobaczyć różnorodne paleniska w futurystycznych obudowach, które dały nam możliwość wyobrażenia sobie jak może wyglądać zduństwo za kilkadziesiąt lat...

Podczas swojego rocznicowego święta Firma Rath przygotowała certyfikaty dla najlepszych europejskich ambasadorów zduństwa wręczając im wyróżnienia do klubu premii jako podziękowanie za zaangażowanie w promocje tradycyjnego zduństwa.
Firmy Rath i Godkowie wyłoniły 3 firmy wyróżniając je na rynku polskim. Wśród nich znalazły sie następujące firmy, a zarazem właściciele, którzy osobiście odebrali wyróżnienia:
P. Marek Latoś z firmy Salon Kominków AKOM,
p. Bogdan Nikiel z firmy SOUL OF FIRE oraz
P. Aleksander Czajka z Firmy Centrum Kominków Nowoczesne Zduństwo.
Dziękujemy w imieniu naszym i firmy Rath za przybycie naszym klientom.

Na kolejne słowa uznania zasłużyła jak corocznie firmy Hoxter, która poza profesjonalnym przygotowaniem stoiska i obsługi stoiska dała możliwość odczucia wszystkim gościom łagodnej aury, która tam się znajdowała.
Właśnie ta atmosfera panująca na stoiku przyciągała tłumy z każdej strony.
Firma Hoxter zaskoczyła wszystkich wieloma nowościami, które są odzewem z wielu rynków i jesteśmy pewni, że pozytywne wpłynie na użytkowanie wkładów kominkowych Hoxter.

Podczas tegorocznych targów wystawców było mniej niż kilka lat wstecz, ale nie mogło na nich zabraknąć takich naszych stałych partnerów jak: Ortner, Sommerhuber, Pisla & Tundra Grill, Gast i WGS.
Każda z tych firm z dużym zaangażowaniem zaprezentowały nowości, które pojawiły się w ich ofercie.

Z uwagi na mniejszą ilość stoisk, organizator w tym roku postawił na inne rozwiązanie, aby zwiększyć atmosferę kameralności i uroczysta kolacja targowa została zorganizowana na tej hali, gdzie mieściły się wszystkie stoiska targowe. Bardzo nam podobał się ten pomysł ponieważ dało to odczucie ciepła i jedności.

Podsumowując:
Targi KOK 2017 choć małe w tym roku w przeciwieństwie do targów na rynku polskim, dały możliwość poczucia "święta zdunów i kominkowców".
Poza oficjalnymi godzinami targów każdego dnia od godzin popołudniowych do nocnych toczyło się huczne "święto zdunów".
To jest to czego brakuje naszej branży w Polsce, a wielokrotnie mieliśmy dobre intencje i chęci aby wynegocjować to np. w Poznaniu...
Mamy nadzieję, że nastąpią kiedyś takie czasy, że firmy polskie będą mogły się cieszyć targami, w które wkładają wiele energii i poza pozytywnymi aspektami płynącymi z nawiązywania i podtrzymywania relacji biznesowych będą bardziej cieszyli się "wspólnym świętem branżowym"

Poniżej krótka fotorelacja z targów.


Galeria