Sommerhuber GmbH

ORTNER: Materiały akumulacyjne

Ortner to austriacka firma założona w 1983 roku, zajmująca się produkcją i rozwojem technologii pieców kaflowych z systemem akumulacyjnym, specjalizująca się w produkcji i przetwórstwie materiałów ognioodpornych. Asortyment firmy obejmuje odporne na wysokie temperatury zaprawy budowlane i tynki murarskie opracowane specjalnie na potrzeby budowy pieców, odlewane na zamówienie płyty szamotowe, które umożliwiają indywidualny projekt obudowy, materiały do tworzenia dowolnych powierzchni zewnętrznych pieców kaflowych oraz paleniska Ortner-Inside.

Oferta Ortner  www.ortner-cc.at

Kleje, zaprawy, tynki

Kleje, zaprawy i tynki firmy Ortner znakomicie nadają się do zabudowy kominków i pieców. Szeroki asortyment produktów wysokiej jakości zaspokaja wszystkie potrzeby klientów dzięki swojemu różnorodnemu zastosowaniu.

Farby i fugi

Fugi do kafli Ortner są wzmocnione specjalnymi włóknami. Zapewnia to trwałość i elastyczność fugi. Farby powstały z materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur do użytku zewnętrznego na tynkowane powierzchnie grzewcze. Wszystkie farby mogą być dowolnie odnawiane. W rezultacie naprawy są znacznie łatwiejsze i szybsze.

Płyty akumulacyjne

Przeznaczone są do zabudowy kominków i pieców. Różne właściwości płyt Ortner (waga, akumulacja ciepła i gęstość) pozwalają znacząco wpływać na moc i zachowanie obudowy pieca, w zależności od możliwości pomieszczenia i oczekiwań klienta.

Materiały do akumulacji

Wypalane Krążki KAM stosowane są na wkłady kominkowe i piece, w miejscach, w których nie można wybudować kanałów akumulacyjnych obok wkładu kominkowego lub paleniska. Ceramiczne kształtki akumulacyjne mają niesamowitą przewodność cieplną oraz zdolność akumulacji ciepła.

Piece

Piece akumulacyjne Ortner wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Gwarantują  długotrwałą i równomierną moc grzewczą.

Piece do pizzy i chleba

Piece Ortner do opalania drewnem wykonane są z betonu ogniotrwałego. Materiał ten jest bardzo odporny na wysokie temperatury. Kształt pieca optymalnie rozkłada ciepło i jest idealny do pieczenia chleba i pizzy. Piece są przeznaczone do stosowania wewnątrz i na zewnątrz, dostępne w pięciu różnych rozmiarach.