Hoxter GmbH

Kominki na drewno Hoxter

Wkłady kominkowe Hoxter są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą maksymalnie wykorzystać palenie w kominku przy jednoczesnym optymalnym rozprowadzeniu powietrza po kilku pomieszczeniach. Wkłady kominkowe Hoxter doskonale nadają się do stworzenia kominka akumulacyjnego, mechanizmy wkładów do góry podnoszonych są niezawodne nawet przy wysokich temperaturach. Wkłady są również idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie doskonałość i piękny designe.

Oferta Hoxter www.hoxter.eu

Komfort czystej szyby

System do doprowadzania powietrza spalania jest tak skonstruowany, że powietrze wprowadzone do paleniska nawiewane jest na szybę, tworząc prąd, który odprowadza sadzę i kurz z powrotem do paleniska. Na czystą szybę, wpływa także wilgotność spalanego drewna, ciąg kominowy i sterowanie dopływem powietrza.

Podwójne przeszklenie

Dzięki zastosowaniu podwójnego przeszklenia cechy izolacyjne drzwiczek zostały znacząco polepszone tak, że ilość ciepła promieniującego przez drzwiczki do pomieszczenia została zredukowana.

Mechanizm drzwiczek otwieranych do góry

Łatwe użytkowanie i ciche otwieranie drzwiczek podnoszonych do góry zapewnia dobrze przemyślany mechanizm, który sprawdza się przy wysokich temperaturach do 350 °C troszczą się, o to ogniotrwałe łożyska poruszające się, w profilach ze stali szlachetnej.

Stabilny profil drzwiczek

Specjalnie skonstruowany profil drzwiowy ze stali o grubości 2,5 mm gwarantuje stabilność drzwiczek w codziennym użytkowaniu.

Drzwiczki narożne z podwójnym przeszkleniem

Takie innowacyjne rozwiązanie daje większy wachlarz wyboru przy przeszkleniu narożnym w pomieszczeniach o mniejszym zapotrzebowaniu energetycznym. Zarówno zewnętrzna jak i wewnętrzna szyba są zagięte w narożnikach, przez co przestrzeń miedzy szybami pozostaje szczelna i nie powstają w niej żadne zanieczyszczenia.

Wyższe temperatury w palenisku

Podwójne przeszklenie posiada lepsze zdolności izolacyjne, które prowadzą do podwyższenia temperatury w palenisku

Wkłady kominkowe z dodatkową masą akumulacyjną

Masa akumulacyjna połączona za wkładem kominkowym zwiększa wartość użytkową kominka. Dzięki swoim zdolnościom akumulacyjnym wydłuża częstotliwość dokładania paliwa oraz promieniuje zdrowym ciepłem.

Dystrybucja gorącego powietrza

Gorące powietrze jest odprowadzane przez przewody rurowe i służy do ogrzewania pozostałych pomieszczeń. Ogrzewanie pomieszczenia z kominkiem można wiec zmniejszyć wyłącznie do ciepła promieniującego przez szybę.

Łatwa obsługa

Forma elementów obsługujących wkład została tak skonstruowana, że te, które są w użyciu są naturalnie schładzane. Efekt schłodzenia wzmocniono dzięki użyciu odpowiednich materiałów, jak np. stal szlachetna.

Wydajne spalanie i mała ilość popiołu

Materiał opałowy wypala się, aż do najdrobniejszego popiołu, tak że cała energia cieplna zostaje wykorzystana. Mała ilość drobnego popiołu w komorze spalania sprzyja czystemu spalaniu i umożliwia utrzymanie szyby w czystości.

Tylne przykładanie

Zaletą tylnego przykładania jest praktyczna obsługa paleniska. Drzwi te służą tylko do załadunku drewna z przedpokoju lub pomieszczenia technicznego i są tak skonstruowane, że nie widać ich przez przednią szybę.


Galeria