Godkowie

Kominki na drewno AUSTROFLAMM

Wkłady kominkowe Austroflamm wypełnią każde pomieszczenie przytulnym ciepłem i niepowtarzalnym, indywidualnym wzornictwem. Dzięki różnorodności rozmiarów i modeli zawsze da się wybrać wkład kominkowy dopasowany do wielkości każdego pomieszczenia. Od małego, przytulnego salonu po dużą przestrzeń mieszkalną, nasze wkłady kominkowe wszędzie zapewnią przytulne ciepło.

Firma Austroflamm powstała w Austrii na początku lat 80. Deklarowanym celem było stworzenie kominków, które nie tylko zapewnią przytulne ciepło, ale także napiszą nowy rozdział pod względem wzornictwa i efektywności. Austroflamm jest pionierem w stosowaniu ceramiki, opracował nowoczesne materiały do akumulacji, takie jak HMS (system akumulacji ciepła), akumulacja XTRA oraz samodzielnie wyprodukowany, opatentowany Keramott - i tym samym w ostatnich 25 latach odegrał znaczącą rolę w znacznym obniżeniu wartości emisji dla paliw stałych. Austroflamm wciąż wyznacza nowe standardy w branży. Zrównoważone myślenie i działanie, duch zespołowy i partnerstwo to charakterystyczne cechy przedsiębiorstwa w kontaktach z klientami, ale także w zespole.

Oferta Austroflamm www.austroflamm.com

System akumulacji ciepła

System akumulacji ciepła HSM  Austroflamm gwarantuje szybkie nagrzewanie idące w parze z długim oddawaniem ciepła (8 godzin emisji). HSM Austroflamm wykorzystuje materiał o wysokiej gęstości, opracowany i opatentowany przez Austroflamm specjalnie do tego celu. Materiał szybko absorbuje ciepło, magazynuje je, a następnie uwalnia powoli i równomiernie. 

Technologia spalania

Wartości emisji CO, pyłów itp. wkładów kominkowych Austroflamm są niższe o więcej niż 50% od obowiązujących limitów, posiadając jednocześnie wyższą wydajność. To oznacza bardziej czyste spalanie przy wysokiej efektywności. Daje to pewność użutkowania wkładu kominkowego Austroflamm przez długi czas, a także działania na rzecz środowiska.

Keramott

Najnowocześniejsze wkłady kominkowe wymagają nie tylko nowego designu, ale również ogromnej pracy rozwojowej w dziedzinie techniki spalania. Znaczącym tego przykładem jest okładzina komory paleniskowej: we wszystkich wkładach kominkowych Austroflamm te ważne elementy są wykonane z Keramottu. Keramott to specjalne rozwiązanie, dostępne wyłącznie w Austroflamm. Materiał ten charakteryzuje się wyjątkowymi proporcjami pomiędzy izolacją cieplną a przewodzeniem ciepła, co umożliwia szybsze osiąganie wysokich temperatur w komorach spalania. Tylko wtedy możliwe jest „czyste”, niskoemisyjne spalanie. Materiał jest bardzo odporny nawet na temperaturę 1 200 °C.

 


Galeria